Producent koszul damskich. Import. Sprzedaż hurtowa.

Filtruj

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Koszule damskie to element ubioru, który od jakieś czasu z niemałym trudem przebija się przez gąszcz innych propozycji. Wszystko dlatego, że w pewien sposób jest to odejście od kanonu najbardziej klasycznej kobiecej elegancji wyznaczanej raczej przez bluzki o zupełnie innym kroju. Dziś jednak koszule damskie wypracowały już sobie niezłą pozycję zarówno w stylizacjach codziennych, jak i bardziej eleganckich.

Koszule damskie – taki bardziej formalny t-shirt

Podstawowe miejsce koszul damskich w garderobie znajduje się zaraz obok t-shirtów. Producent koszul damskich szyje je zawsze tak, żeby były one eleganckie i dopracowane, ale najczęściej wciąż zapewniały pewną swobodę stylizacyjną. Z kolei niejeden importer koszul damskich już rozbudował ofertę o całkowicie nieformalne propozycje, które jednak nadal lepiej prezentują się w biurowym outficie niż zwykła koszulka. Większość koszul damskich ma odkrytą plisę, a więc widoczne guziki – to rozwiązanie, które jest uznawane za mniej eleganckie niż koszula z zakrytą plisą i między innymi dzięki temu hurtownia koszul damskich może reklamować swój asortyment jako rozwiązanie pośrednie między wybitnie dopracowanym biznesowym lookiem, a całkowicie niezobowiązującą stylizacją z koszulką w roli głównej.

Oczywiście to wszystko pewne uproszczenie, ponieważ polski producent koszul damskich często szyje też koszule bardzo eleganckie, stanowiące idealne tło dla najbardziej prestiżowych stylizacji z marynarkami biznesowymi. Większość koszul będzie jednak mniej oficjalna i importer koszul damskich czy ich producent skupią się raczej na zapełnieniu luki w segmencie casualowym i officewear. Generalnie im koszula bardziej kolorowa, tym mniej formalna. Te najbardziej klasyczne mają długi rękaw, prosty, klasyczny krój, niewielkie kołnierzyki, a z dekorów najwyżej lamówkę na plisie i mankietach.

Dobrze wyraża

Hurtownia koszul damskich zawsze ma w ofercie modele jednobarwne i stonowane. Są one uniwersalne, świetnie pasują do większości zestawów odzieżowych. Ale mają jedną wadę – najczęściej nie pozwalają na wyrażenie siebie i swojego charakteru. Jeśli taki jest cel stylizacji, to warto sięgnąć po bardzo modne w tym sezonie koszule damskie w kwiaty albo w pionowe prążki lub pasy. Nieco bardziej awangardową i jeszcze bardziej casualową propozycją będzie koszula damska ażurowa. Najczęściej z wycinanymi plecami. Ma ją w ofercie każdy dobry importer koszul damskich. Połączeniem koncepcji casualowej i biznesowej są na przykład jednobarwne, błękitne koszule. Ale odcinane tuż nad biustem albo koszule z prześwitującymi wstawkami.

Wielu producentów i prawie każda hurtownia koszul damskich ma też w ofercie modele z fantazyjnymi kołnierzykami. Ozdobione u dołu frędzlami, wycinane, asymetryczne lub w folkowe wzory. Nie staną się one raczej częścią oficjalnej stylizacji, ale na mniej zobowiązujące okazje sprawdzają się świetnie. Możesz szukać koszul dekorowanych motywami pop-artowymi, inspirowanymi typowymi męskimi koszulami flanelowymi w kratę. Możesz też zapewnić sobie nieco więcej swobody, wybierając koszulę o mniej widocznym wcięciu w talii. Masz pełną dowolność w dobieraniu koszuli do swoich upodobań i stylizacji. Dobry producent koszul damskich na pewno będzie miał dla ciebie kilka ciekawych propozycji.

Wybieraj według materiałów

Każdy producent modnych koszul damskich ma w ofercie odzież szytą z różnych materiałów. Warto przynajmniej ogólnie wiedzieć, czego można się spodziewać, kupując odzież szytą z konkretnej tkaniny lub dzianiny. Przede wszystkim dzianinowe koszule są dostępne rzadziej. Ma je dobry producent, sprawdzona hurtownia i najlepsi importerzy. Jeśli chodzi o właściwości, to dzianiny prezentują się nieco bardziej klasycznie od tkanin. Za to są od nich bardziej elastyczne i trwalsze. Najczęściej jednak koszule damskie szyje się z różnych tkanin. Te naturalne wyglądają najlepiej w stylizacjach oficjalnych, są też najwygodniejsze, jeśli chcesz nosić koszulę przez cały dzień. Tkaniny syntetyczne gorzej od naturalnych oddychają, ale jeśli mają niską gramaturę, to nie stanowi to większego problemu. Poza tym to właśnie syntetyki można ładniej barwić i tworzyć z nich bardziej skomplikowane wzory.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby producent tkanin łączył włókna naturalne i syntetyczne, nadając tkaninie właściwości pośrednie. Bardzo często to właśnie z takich materiałów szyje się koszule damskie. Spotkasz się z nimi w każdym segmencie odzieżowym i spośród nich dobierzesz koszule na wszystkie okazje. Wiele bardziej ekstrawaganckich koszul to modele szyte z kilku różnych tkanin. Dekory, koronki i wstawki mogą być wykonane praktycznie z dowolnego materiału. Niektóre koszule będą też miały artystycznie przewiązane rozcięcia, guziki drewniane lub metalowe. To wszystko będzie wpływało na twój look i na takie szczegóły też musisz zwracać uwagę. Ponieważ mogą one nie tylko sprawić, że casualowa koszula zyska więcej elegancji. Ale mogą też spowodować, że w pewnych stylizacjach trudno będzie pogodzić ze sobą niektóre ich elementy.

Zobacz również: Bluzy damskie