Producent sukienek damskich. Hurtownia sukienek damskich.
Sprzedaż hurtowa online i stacjonarnie w CH Ptak.

Filtruj

Wyświetlanie 1–16 z 30 wyników

Sukienki damskie to najbardziej kobiecy strój z możliwych. W teorii również jeden z najbardziej wszechstronnych rozwiązań, ale w praktyce przez to, że ostatnie dziesięć lat przyniosło poważne zmiany technologiczne, wybór idealnej sukienki damskie stał się nieco trudniejszy. Poprawiła się za to jakość, tylko jak dziś wybierać i na co zwracać uwagę?

Sukienki damskie to jednak też technologia

Producent sukienek musi zdecydować się na konkretną technologię szycia. Wiele od tego zależy i w zależności od planowanego efektu inne rozwiązania zostaną uznane za optymalne. Nie każdy park maszynowy na przykład pozwoli na położenie płaskich szwów, które będą jednym z największych atutów obcisłych, perfekcyjnie dopasowanych sukienek. Druga sprawa to na przykład możliwość estetycznego wszycia zamków, wstawek, doszycia koronek itd.

Oczywiście – te wszystkie pomysły nie pojawiły się wcale w ostatnich latach, jednak nowocześniejsze maszyny do szycia i zupełnie inne materiały sprawiły, że to zadanie dziś realizuje się inaczej niż kiedyś. Szwy między kolejnymi panelami sukienki mogą być trwalsze, mniej widoczne, delikatniejsze. Eleganckie sukienki z hurtowni będą zawsze wyglądały inaczej niż te od najtańszego importera. Już jednak dobry importer będzie zwracał uwagę na detale i kupi tylko modne sukienki damskie, które zostały uszyte bardzo starannie.

Lepszy materiał to wygodna odzież

Zmieniły się nawet same materiały – bawełniane sukienki, choć dziś też cały czas się je szyje, stały się nieco rzadsze. Coraz częściej producent sukienek używa tkaniny z domieszką włókien syntetycznych. Nawet niewielka ich ilość – 10-20% wszystkich włókien – sprawia, że tkanina jest elastyczna, odporna na rozdarcia, mniej się gniecie i staje się odrobinę lżejsza, więc i nosi się ją wygodnie. Nawet eleganckie sukienki szyte są z takich materiałów, a niektóre wręcz wyłącznie z włókien syntetycznych. Wyglądają na tyle dobrze, że można bez skrępowania ubrać je na wesele czy inną uroczystość równie wysokiej rangi.

Lepsze materiały zapewniają skórze możliwość oddychania, mniej się zagniatają i lepiej dopasowują do sylwetki. Pozwalają też często na piękniejsze barwienie lub precyzyjniejsze nanoszenie wzorów. Importer sukienek zawsze stara się wyszukać na rynku takie, które pod tym względem biją konkurencję na głowę. Na szczęście producenci rozumieją, jak ważna jest estetyka, więc jeśli tylko zauważą, że zależy ona od technologii, to nie wahają się ani chwili przed modernizacją swoich szwalni. Dzięki temu jednocześnie poprawia się i komfort noszenia, i estetyka wykonania.

Nowe fasony i wzory sukienek damskich

Moda tak naprawdę nie skupia się na technologiach, tylko na wyglądzie. Technika musi nadążać za pragnieniami estetycznymi. Powstało już tak wiele krojów i fasonów sukienek, że próba ich sklasyfikowania musi zakończyć się porażką na całej linii. Dominują jednak bardzo klasyczne wzory, a najmodniejsze stają się często fasony, które przez wiele lat były odsuwane i spychane na dalszy plan. Tak samo dzieje się z kolorami. Kwiatowe wzory i abstrakcyjne dekory od paru lat zyskują na popularności. Choć wcześniej były krytykowane za nadmierną wyrazistość. To samo dzieje się z sukienkami z koronkowymi wstawkami. Kiedyś uznawane za przekombinowane, dziś ma je w ofercie każdy importer sukienek i praktycznie każda hurtownia.

Co prawda przez te kilka lat zmieniły się niekiedy metody wykonywania pewnych dekoracji. Czy technika estetycznego wszywania wstawek. Ale tak naprawdę zmiany te często nie doprowadziły do żadnej wizualnej rewolucji. Po prostu moda przemija i wraca. W międzyczasie tylko panie, które naprawdę świetnie się czuły w swoich ubraniach, nie wymieniły całej swojej garderoby, by nadążać za modą. Dzięki nim właśnie niejeden polski producent sukienek może tworzyć całe piękne linie stylizacyjne. Wzorując się nie tylko na trendach z wybiegów, ale również przypominając to, co było modne kilka czy kilkanaście lat temu.

Dopiero teraz jest na każdą okazję

Dziś nie ma takiej okazji, na którą nie dałoby się dobrać sukienki. I to wcale nie idąc po linii najmniejszego oporu z małą czarną. Ale szukając sukienek bardziej oryginalnych i wyróżniających się na tle wszystkich innych. Cechą szczególną może być kolor, może być krój, może być obecność wstawek. Ale może też być sam materiał, z którego sukienka będzie uszyta. Możliwości są naprawdę niezliczone i nie trzeba trzymać się ściśle kanonów najnowszej mody. Producenci, importerzy i hurtownie dbają o to, żeby na rynku nie zabrakło też sukienek dla pań. Pań, które chciałyby ubrać się jednak w coś, co jest wygodne, a nie tylko trendy.

Nawet jednak do takich projektów zwykle udaje się przemycić jakiś modny detal: kokardę, kolorowy pas, konkretny wzór albo kształt sukienki. Dodając do tego wszystkie możliwości, jakie daje wykorzystanie choćby marynarki, bolerka czy innej narzutki. Można na bazie jednej tylko sukienki stworzyć dziesiątki stylizacji, z których każda będzie nadawała się na nieco inną okazję. I to jest główny atut wszystkich sukienek.

Zobacz również: Bluzki damskie