Producent spódniczek damskich. Import. Sprzedaż hurtowa.

Filtruj

Wyświetlanie 1–16 z 18 wyników

Spódniczki damskie to chyba najbardziej kobiecy element całej garderoby. To moda zmienia się bardzo szybko. Nie raz czy dwa w ciągu roku, ale praktycznie bez przerwy. Importerzy spódnic i ich producenci cały czas w maksymalnym tempie wypuszczają na rynek nowe wzory, fasony i kolory, żeby zadowolić wszystkie klientki.

Więcej eksperymentów niż kiedykolwiek

Ostatnie lata to prawdziwy szał. Każdy producent spódnic wprowadził do swojej oferty jakieś zmodyfikowane projekty. To klasyczna spódnica midi, ale z asymetrycznym rozcięciem. A to mini, ale przedłużona koronką. To kompletnie abstrakcyjna spódnica asymetryczna. Z niższym lub wyższym stanem, z różnych materiałów. Z dodatkowymi elementami dekoracyjnymi w lub w tonie minimalistycznym. Te eksperymenty widać też w ofercie, jaką przygotowuje każdego roku importer spódnic i wszystkie hurtownie. Coraz więcej jest rozwiązań nietypowych, zabaw formą, zmienionych materiałów. Kolorystycznych podmianek czy przejścia do oferty stałej takich modeli, które jeszcze parę lat temu były co najwyżej ciekawostką. Jak to się stało w przypadku spódnic z odpinanymi szelkami.

Więcej eksperymentów, to więcej rodzajów

Każdy kolejny eksperyment producentów oznacza konieczność uściślenia podziału spódnic. Trzeba to robić, ponieważ w przeciwnym razie hurtownia spódnic nie byłaby w stanie nawet estetycznie przedstawić swojej oferty. Nietknięty został właściwie tylko podstawowy podział na mini, midi i maxi. Przy czym on już od samego początku był mocno nieścisły, a granice były trochę rozmyte. Niemniej jest to już jakiś punkt zaczepienia w trakcie poszukiwań. Rzadko wykorzystywanym podziałem, który jednak wiele mówi o kształcie spódnicy, jest techniczny podział. Ze względu na kształt kroju: ołówki, trapezy, sukienki szyte z koła albo z klinów.

Zdecydowanie bardziej przydatny i częściej używany jest podział ze względu na dopasowanie: opinająca, szeroka, rozkloszowana, syrena itd. Tutaj jednak pojawia się problem. Ani te kształty nie są zdefiniowane w precyzyjny sposób, ani nawet ich lista nie ma charakteru zamkniętego. Często więc producent odzieży użyje jednego określenia, ale już hurtownia spódnic innego. Mało tego – nierzadko jest i tak, że producent spódnic używa kategorii, która do tej pory w ogóle nie istniała. To wprowadza spore zamieszanie i utrudnia dokonanie wyboru.

Spódniczki damskie – moda i trendy

Jeśli chodzi o modę i opis trendów, to jedna cecha jest szczególnie praktyczna. Spódnice dzielą się na proste, plisowane, z falbanami (krótkimi, długimi, szerokimi lub wąskimi). O ile wszystkie inne cechy dość wyraźnie się przenikają, to te są wyraźnie rozdzielone, a okresy ich maksymalnej popularności raczej się nie nakładają.

Niejeden importer spódnic dla uproszczenia poszukiwań stosuje dodatkowe kryterium, jakim jest sposób ubierania. Spódnica może być przecież zapinana na guziki, na suwak, może mieć wciągniętą w pas wąską lub szeroką gumkę. A ostatnio modne są spódnice wiązane lub zapinane dekoracyjnym paskiem wsuwanym w szlufki. O ile sam sposób ubierania nie ma wielkiego wpływu na to, jak sukienka będzie się układała, to już na komfort noszenia – jak najbardziej. Co prawda wynika to przede wszystkim z indywidualnych przyzwyczajeń. Ale każdy, kto obserwuje trendy modowe wie, że producent spódnic zawsze stara się przynajmniej część oferty konstruować. W taki sposób, że usatysfakcjonowała ona te panie, którym zależy na modnych rozwiązaniach.

Spódniczki damskie – I jeszcze wzory

To wszystko oczywiście nie zamyka sprawy. Często najważniejszą i najwyraźniejszą cechą spódnicy jest jej kolor i wzór. Kolor może być jednolity, mogą to być tonacje, gradienty, mogą być desenie lub wzory. Na spódnice można nanosić kalkomanie, można je haftować, można farbować w najrówniejszy sposób. Można też po prostu szyć je z materiałów o różnej barwie. To wstępny zarys, bo przyglądając się dokładniej, można rozróżnić między innymi wzory kwiatowe, abstrakcyjne, geometryczne i wiele, wiele innych. A te kategorie siłą rzeczy nie są precyzyjne i nikt nie twierdzi, że hurtownia spódnic nie może mieć w ofercie odzieży, która będzie łączyła różne z tych motywów.

Właśnie motywy dekoracyjne zmieniają się najszybciej. Cały czas co prawda przewija się kilka znanych szablonów. Ale poza nimi dominanta estetyczna cały czas jest przesuwana w najmniej oczekiwanych kierunkach. To, co było modne w zeszłym roku, najprawdopodobniej w tym sezonie przejdzie co najmniej do drugiej ligi. Najszybciej takie zmiany wychwytuje importer spódnic, który ma dostęp do ofert z całego rynku, ale zaraz po nim pomysł podchwyci któryś rodzimy producent spódnic i już kilka tygodni później większość linii produkcyjnych nastawiona jest w taki sposób, by do maksimum wyeksploatować bieżące trendy, zanim ich popularność przeminie. W tym samym czasie zmienia się oczywiście również moda dotycząca innych elementów ubioru, ale to spódnice zmieniają się najbardziej dynamicznie i to w tym segmencie zmiany są najdalej idące.

Zobacz również: Płaszcze damskie