Producent marynarek damskich. Import. Sprzedaż hurtowa.

Filtruj

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Marynarki damskie, a właściwie marynarki i żakiety. Bo dziś najczęściej już te dwie grupy okryć łączy się w jeden wspólny segment. Choć są między nimi pewne różnice, pozwalają zadać szyku każdej stylizacji. Szafa nie będzie kompletna, jeśli żadna marynarka się w niej nie znajdzie. Przekonasz się o tym najpóźniej, kiedy trzeba będzie ubrać się naprawdę na najwyższym poziomie.

Historia jest… zaskakująco krótka

Tak naprawdę historię marynarek damskich wyprowadza się od Coco Chanel, która chętnie chodziła w pudełkowych marynarkach. Dziś ten krój nieco traci na popularności na rzecz wyraźniej wciętych marynarek. Ale nie odchodzi do lamusa tak zupełnie. Ponieważ marynarki damskie należą do kanonu mody ściśle związanej z zasadami klasycznej elegancji, ewoluują dość wolno. A zmiany mają raczej charakter stopniowy. Marynarki damskie nie mają szokować, najczęściej nawet nie mają silnie przyciągać uwagi. Ich zadanie jest proste. Mają zamienić dopracowany outfit w idealną stylizację na najwyższym możliwym poziomie. Nie ubiera się ich na co dzień, stanowią dodatek do ubioru na specjalne okazje. Sprawdzą się choćby na ślub lub najważniejsze wydarzenia zawodowe.

Producent marynarek damskich zawsze dba o to, żeby jakość marynarek licowała z powagą sytuacji, na jakie się ją zakłada. Hurtownia marynarek ma zwykle większy wybór. Ale zdarza się sporadycznie, że pośród klasycznych marynarek zaplącze się model stworzony z myślą o podboju segmentu casualowego. Co się jeszcze nikomu w najmniejszym nawet stopniu nie udało. Marynarki więc przez parę dekad zmieniły się tylko w niewielkim stopniu, ale ich znaczenie wyraźnie wzrosło.

Marynarki damskie – Jak dobrać marynarkę?

Marynarka, którą upodobała sobie Coco Chanel, dziś jedna z ciekawych propozycji, jakie może mieć w ofercie głównie importer marynarek damskich. To marynarka pudełkowa z bardzo niewielkim wcięciem w dekolcie lub wręcz go pozbawiona, a niekiedy jeszcze ze stójką. Taki fason jest bardzo charakterystyczny i pozwala optycznie skrócić sylwetkę, co doceniają szczególnie panie wysokie. Kwadratowy, ale raczej płytki dekolt to doskonałe rozwiązanie dla kobiet obdarzonych bujniejszym biustem. Marynarka nie ma go podkreślać.

To ubiór oficjalny i w związku z tym raczej nie jest mile widziane epatowanie nawet najpiękniejszymi piersiami. Za to głębokie wcięcie w kształcie litery V wyraźnie wydłuża sylwetkę i jeśli biust nie jest wówczas nadmiernie wyeksponowany, to marynarka taka doskonale będzie wyglądała na niższych kobietach. Cały czas jednak dotyczyło to marynarek zapiętych. I tu pojawia się pewna komplikacja, ponieważ w przeciwieństwie do zasad męskiego savoir-vivre’u kobiecy bon ton nie wprowadza reguł wymuszających odpinanie i zapinanie marynarki.

Można więc zdecydować się na żakiet, który pozostanie cały czas rozpięty. Hurtownia żakietów damskich ma zawsze do zaproponowania kilka takich modeli. Wyłogi kołnierzy mogą w nich być dowolnie długie, ale często są bardzo skrócone i zaokrąglone. To sprawia, że rozpięty żakiet świetnie się prezentuje i utrzymuje właściwe proporcje ciała. Rozpięta marynarka jest też sposobem na zamaskowanie nieco zbyt dużego brzuszka. Ale tylko pod warunkiem, że również ma krótszy kołnierz, który zatrzyma uwagę rozmówców wyżej. Jest jeszcze jedna opcja – bardzo fantazyjnie formowanie wcięcia dekoltu. To już prawdziwa rzadkość i takich marynarek najlepiej szukać bezpośrednio u producenta albo u znanego importera. Ten rodzaj żakietów sprawdzi się u pań, które mają niewielki biust, a chciałyby go jednak nieco wyraźniej optycznie zaznaczyć.

Jakość ponad wszystko

Nawet najlepiej dobrany żakiet będzie prezentował się fatalnie, jeśli już z daleka będzie widać, że jakość materiału jest umiarkowana bądź mierna, a samo szycie niestaranne. Najważniejsza zasada doboru żakietu brzmi bowiem następująco. Każdy żakiet będzie wyglądał dobrze, jeśli będzie marynarką naprawdę najwyższej klasy. Możesz zachwiać proporcje, możesz dobrać nieodpowiedni dekolt lub kolor. Ale to wszystko da się wybaczyć. Otoczenie jednak prawdopodobnie nie zapomni ci, jeśli postawisz estetykę ponad jakością. Oczywiście – dobrze byłoby w obu zakresach dokonać idealnego wyboru. Ale jeśli z różnych względów okaże się to niemożliwe, zawsze wybieraj marynarkę, która jest uszyta z lepszego materiału.

Lepszy będzie w tym przypadku oznaczał przeważnie materiał naturalny. Lepiej się układa, ma ładniejszą, delikatniejszą fakturę i przede wszystkim zapewni nieporównywalnie wyższy komfort noszenia. Marynarki lniane, wełniane, tweedowe. To one w hurtowni żakietów damskich powinny cię przede wszystkim zainteresować. Niewielka domieszka włókien syntetycznych nie będzie problemem. Ale marynarka w całości z poliestru, choć oczywiście może być ładna. Nie będzie ani w połowie tak wygodna i najpewniej nie będzie też wyglądała wystarczająco elegancko, dlatego, jeśli taką znajdziesz, to dobrze się zastanów. Czy spełnia ona wszystkie wymogi jakości, które należy postawić przed idealną marynarką dla nowoczesnej kobiety.

Zobacz również: Kurtki damskie