Producent płaszczy damskich. Hurtownia płaszczy damskich.
Sprzedaż hurtowa online i stacjonarnie w CH Ptak.

Filtruj

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Jakiś czas temu powstał zupełnie niepotrzebny i niczym nieuzasadniony mit, że płaszcze damskie to odzież wyłącznie elegancka. Tak nie jest i nigdy tak nie było. Dziś w dodatku eleganckie płaszcze damskie stanowią wręcz jedynie niewielki ułamek całej oferty. Poza nimi w hurtowni płaszczy damskich wiele jest modeli casualowych czy nawet sportowych, więc znalezienie jednego dla siebie nie powinno przedstawiać żadnych trudności.

Typowy zimowy płaszcz damski

Każdy producent płaszczy damskich musi mieć w swojej ofercie modele zimowe. Od nich się wszystko zaczęło i to one są najpilniej poszukiwane. Jeśli jednak chodzi o szczegóły, to trudno je podać, ponieważ zimowy płaszcz może być uszyty z wielu różnych materiałów, można mu nadać niemal dowolny krój i fason, a jedynym wymogiem bezwzględnym jest właściwie to, że taki płaszcz ma być ciepły. Spory wybór oferuje też każdy dobry importer płaszczy damskich. O ile producent skupia się zwykle na jednym segmencie, to już importer czy hurtownia płaszczy damskich najczęściej sprzedaje multum różnych wersji i wariantów. Płaszcze zimowe damskie mogą być długie, krótkie, można je uszyć z tkanin syntetycznych lub wełny albo tweedu, można też mieszać różne włókna i barwić je na zupełnie dowolny kolor.

Spora część zimowych płaszczy to płaszcze puchowe. Są cienkie i lekkie, za to bardzo dobrze grzeją. W hurtowni płaszcze pikowane sprzedają się równie dobrze i to z tych samych powodów. Klasyczne płaszcze wełniane ma w ofercie każdy polski producent, który specjalizuje się w nieco bardziej eleganckich rozwiązaniach, a importer płaszczy może zawsze tę ofertę uzupełnić o niestandardowe rozwiązania.

Płaszcze damskie na jesień i wiosnę

Hurtownia płaszczy damskich zawsze jest też przygotowana na sezon przejściowy. Wiosenne i jesienne płaszcze z oczywistych powodów nie muszą być równie ciepłe co zimowe, za to powinny być lekkie i delikatne – będą dzięki temu lepiej pasowały do większości przejściowych stylizacji. Pod względem stylistyki znów nie ma żadnej ograniczeń, a wręcz można się pokusić o stwierdzenie, że możliwości są nawet większe niż w przypadku płaszczy zimowych. Wszystko dlatego, że większy jest wybór materiałów, a niektóre z nich układają się w specyficzny sposób lub na przykład łatwiej można je wzbogacić o jakieś dekoracyjne barwne motywy.

Część płaszczy jesiennych i wiosennych wykonanych jest z materiałów wodoodpornych. Jesienna słota mogłaby całkowicie zniszczyć komfort noszenia lekkiego płaszczyka. Ostatnimi laty modne są też metalizowane trencze. Ten fason zasadniczo przez dłuższy czas już powoli z rynku znikał. Ale kiedy niektórzy producenci płaszczy damskich dodali do niego atrakcyjne wizualnie wykończenie. Wrócił znów na scenę, choć to już zupełnie nowa odsłona znanego modelu. Jesienne i wiosenne kaprysy pogody świetnie też znosi dobry płaszcz zamszowy. To dość szerokie pojęcie. Bo zamsz dziś jest nazwą, którą obejmuje się i prawdziwy zamsz, i materiały zamszopodobne. Jednak pod względem właściwości wszystkie one są w miarę zbliżone. Doskonale zatrzymują ciepło i bardzo efektownie wyglądają. W zależności od wersji kolorystycznej i fasonu taki płaszcz może pasować do outfitu eleganckiego albo stylizacji casualowej.

Więcej swobody

Wybór sezonu jest banalnie prosty, ale już podjęcie decyzji o tym, który konkretnie płaszcz kupić, jest sporym wyzwaniem. Nie ogranicza się to przecież do koloru. Różne są też sposoby zapinania płaszczy. Podstawowe rozwiązanie to zapinanie płaszczy damskich na kołki lub guziki. Jednak importer płaszczy damskich ma zawsze w ofercie modele zapinane na zamek błyskawiczny. To będą przede wszystkim płaszcze nowoczesne. Co zaś tyczy się samych guzików, to tu też trzeba umieć wybrać między płaszczem jedno a dwurzędowym. Trochę inaczej układają się one na ciele. Niektóre panie też twierdzą, że w dwurzędowym płaszczu czują większy komfort termiczny. Warto jednak pamiętać jeszcze o płaszczykach wiązanych. Każda hurtownia płaszczy damskich taki ma w ofercie. To głównie modele przejściowe, aczkolwiek ciekawą propozycją są jeszcze inne rozwiązania. Godny uwagi będzie na przykład płaszcz jednorzędowy. Ale z dodatkowym pasem do przewiązania albo płaszcz jednorzędowy, który udaje dwurzędowy, ponieważ ma doszyty drugi rząd guzików.

Co jeszcze może utrudniać wybór? Choćby kołnierz. Nie wdając się w szczegóły. Jego kształt, wielkość i szerokość mogą zmieniać wizualnie proporcje sylwetki. A wykonanie z konkretnego materiału może sprawiać, że kołnierz albo będzie dobrze wyglądał, kiedy się go postawi, albo wręcz przeciwnie. To co prawda szczegóły, ale cały proces podejmowania decyzji zakupowej w istocie składa się z rozstrzygania takich szczegółów. Na koniec pozostanie jeszcze sprawa ceny. Dobra wiadomość jest taka, że często polski producent płaszczy damskich ma ceny atrakcyjniejsze niż importer, a nawet niż hurtownia. To wszystko zależy jednak od tak wielu czynników, że zdecydowanie brakuje tu miejsca na ich przedstawienie, a co dopiero omówienie.

Zobacz również: Marynarki damskie