Producent swetrów damskich. Hurtownia swetrów damskich.
Sprzedaż hurtowa online i stacjonarnie w CH Ptak.

Filtruj

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Swetry damskie to żadna nowość – są dostępne na rynku od naprawdę bardzo długiego czasu, jednak propozycje producentów mocno się w tym okresie zmieniły. Swetry to już nie tylko ciepła odzież zimowa. Dziś wybór jest większy, ale dopasowanie odpowiedniego kroju i fasonu do konkretnej stylizacji może nastręczać pewnych trudności.

Swetry damskie – Gdzie będzie największy wybór?

Zwykle najwięcej wzorów do wyboru oferuje albo bezpośredni importer swetrów damskich, albo ich hurtownia. Rodzime firmy szyją doskonałe swetry, ale zwykle w dość ograniczonej ilości wzorów. Zacznijmy więc od tych bogatszych źródeł. Dlaczego warto właśnie tam szukać swetrów? Bo łatwiej będzie dopasować je do zaplanowanego zestawu odzieżowego. Można zdecydować się na kardigan, czyli sweter rozpinany, albo na pulower, czyli wciągany przez głowę. Importer swetrów damskich na pewno zadba o to, aby w ofercie znalazły się krótsze i dłuższe fasony.

Wśród dłuższych będą wyróżniały się asymetryczne kardigany, których przód będzie osłaniał prawie całe uda – w tych wzorach guziki pełnią niemal wyłącznie funkcję dekoracyjną i raczej się ich nie zapina. Niektóre hurtownie swetrów damskich mają też bardzo bogatą ofertę produktów oversize, czyli swetrów rozmiarowo „zbyt dużych”, zaprojektowanych tak, aby nie tylko nie opinały ciała ściśle, ale wręcz sprawiały wrażenie o kilka numerów za dużych. Świetny pomysł, jeśli albo chcesz zamaskować brzuszek, albo kiedy szukasz jednego z elementów ubioru na cebulkę.

Kiedy sweter damski będzie złym wyborem?

Olbrzymia różnorodność swetrów damskich sprawia, że dziś można bez większych trudności dopasować je do wielu różnych stylizacji. Trzeba jednak przy tym pamiętać o kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim sweter, nawet najlepiej dobrany, najprawdopodobniej nie będzie dobrym pomysłem przy budowie stylizacji bardzo oficjalnej. Wtedy jednak należy postawić na marynarkę lub cały garnitur.

Pulowery świetnie grzeją, ale zwykle są umiarkowanie efektowne, więc będą dobrze pasowały do prostych aranżacji. Kardigany natomiast jako bardziej rozbudowane i mające w sobie więcej frywolności. Świetnie spiszą się w garderobie kobiety wykonującej wolny zawód. Pracującej w dość swobodnym biurze albo chodzącej na uczelnię, gdzie można odrobinę spuścić z odzieżowego tonu, ale nadal trzeba wyglądać poważnie. Klasyczne swetry damskie cały czas pozostają też wybornym rozwiązaniem dla pań. Pań, które udają się na niezobowiązujące spotkanie do kawiarni albo na spacer po parku. Zastępują wtedy narzutki, od których zresztą często lepiej wyglądają.

Sprawdzając, co może zaoferować producent swetrów damskich, dobrze byłoby dobierać sobie zawsze parę wzorów. Jednokolorowe lub z delikatnym deseniem i proste do stylizacji bardziej rozbudowanych i bardziej wyszukane do tych zestawów, które i bez tego są wystarczająco różnorodne. Hurtownia swetrów damskich i ich importerzy bezustannie dostarczają na rynek i modeli zimowych, i przejściowych, a także cienkich sweterków na lato. Warto się nimi zainteresować, szczególnie jeśli na przykład chcesz wymienić ładne. Ale niezbyt oficjalne bluzy damskie na coś bardziej kobiecego i lepiej dopasowanego do twojego stylu życia.

Słowo o łączeniu materiałów

Swetry damskie dziś produkuje się z naprawdę bardzo różnych tkanin. Wełna, która nie tak dawno jeszcze była materiałem dominującym, dziś jest używana stosunkowo rzadko. Częściej pojawiają się kaszmir, alpaki albo stosunkowo cienkie tkaniny bawełniane i mieszane. Przy komponowaniu ubrań warto pamiętać, żeby w ramach jednej stylizacji nie łączyć zbyt wielu typów włókien. Ponieważ będą się one różniły również wizualnie. Naturalne włókna są matowe i tworzą wyrazistą fakturę. A syntetyki, o czym zaświadczy każdy producent swetrów, który z takich materiałów korzysta. Lekko się błyszczą i mają zdecydowanie równiejszą powierzchnię. Nie zawsze oczywiście będzie to widać, jednak zwróć na to uwagę i pamiętaj, że nie tylko kolory muszą do siebie pasować.

Tu znów wraca temat hurtowni swetrów damskich. Mając większy wybór łatwiej będzie można od razu zakupić wszystkie elementy wymarzonej stylizacji. Kupując swetry u importera albo producenta, najczęściej trzeba dopiero wyobrazić sobie, jak cała stylizacja będzie wyglądała. Żeby była w tej kwestii jasność: to nie oznacza, że hurtownia jest lepszym miejscem na zakupy. A tylko że trzeba wyobrażać sobie cały ubiór nie tylko przez pryzmat kolorów. Ale i materiałów, żeby dobrać sweterek i na przykład spodnie lub spódnicę, które będą do siebie wizualnie pasowały. To dość trudna sztuka, ale jak najbardziej do opanowania. Każda sztuka odzieży jest zresztą również opisana składem tkaniny. Im bardziej będą one zbliżone, tym lepiej zwykle będzie wyglądał cały zestaw. Nie jest to żelazna zasada, ale mając wątpliwości co do wyboru, warto posłużyć się właśnie tym kryterium. A jeszcze lepiej i tak będzie kupić kilka różnych swetrów, żeby móc tworzyć stylizacje na bieżąco.

Zobacz również: Spodnie damskie