Producent spodni damskich. Hurtownia spodni damskich.
Sprzedaż hurtowa online i stacjonarnie w CH Ptak.

Filtruj

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Spodni damskich raczej nie kojarzy się jako odzieżowy atrybut kobiecości. Przecież to typowo męski ubiór, prawda? No nie. Już nie. Prawie każdy producent spodni damskich jest w stanie bez trudu udowodnić, że można zaprojektować i uszyć takie spodnie damskie, w których kobieta wygląda i czuje się doskonale. Wymaga to trochę wysiłku, a sam wybór spodni odpowiednich do okazji i figury nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać, ale to wszystko jest możliwe.

Spodnie damskie na ważniejsze okazje

Wiele kobiet z różnych powodów woli na najważniejszych wydarzeniach wystąpić w spodniach i marynarce niż na przykład w sukience lub spódnicy. Żeby jednak efekt był właściwy, spodnie trzeba dobrać naprawdę z górnej półki. Takie hurtownie spodni damskich zwykle ma w ofercie przez cały rok, ale w nieprzesadnie dużej ilości. Najczęściej są to dość dobrze dopasowane spodnie z włókien naturalnych lub z niewielką domieszką syntetycznych.

Mają one wtedy ciekawą fakturę materiału i głęboki, matowy kolor, czego z włóknami wyłącznie syntetycznymi już zrobić się nie da. W przeważającej większości będą to spodnie uszyte z ciemnej tkaniny. Czarnej, granatowej, rzadko grafitowej albo ciemnozielonej. Z rzadka jakiś importer spodni damskich próbuje wprowadzić na rynek nieco bardziej ekstrawaganckie rozwiązania. Ale prawie zawsze od razu przechodzą one do nieco mniej oficjalnego segmentu. Przez czas jakiś za eleganckie były uważane spodnie w kratkę. Jednak dziś doradcy modowi są zdania, że to jednak bardziej casualowy strój z nutką elegancji. I nie byłby to szczęśliwy wybór na przykład na ważne spotkania biznesowe.

Casual rządzi

W segmencie casualowym różnorodność jest największa. Poza wspomnianymi wyżej dzianinowymi spodniami w kratę trafiły tu również jeansy i wszystkie spodnie, które są ich imitacją, łącznie z perfekcyjnie dopasowanymi i obcisłymi, które kiedyś były raczej zaliczymy do maksymalnie swobodnego ubioru. Spodnie damskie na co dzień mogą być uszyte z dowolnego materiału. I nie muszą mieć długości 1/1 ani 7/8 jak te z wyższego segmentu estetycznego. Tutaj długość, szerokość, kolor i krój pozostają zupełnie dowolne. Jako opcję casualową można potraktować spodnie damskie bojówki, tkaninowe. A nawet niektóre spodnie garniturowe, jeśli mają nietypowy kolor albo zostały w jakiś szczególny sposób ozdobnie wykończone.

Dziś dominują spodnie raczej obcisłe. Ich noszenie odradza się jedynie paniom o wybitnie szczupłych lub szczególnie rozbudowanych udach i łydkach. Ponieważ wtedy ubiór jeszcze podkreśla nieidealne proporcje budowy. Najczęściej jednak można wtedy ubrać jakiś nietypowy krój: z rozszerzonymi nogawkami (u dołu lub u góry). Spodnie z rozcięciami albo dostępne głównie w ofercie importera spodni damskich. Modele wykończone kolorystycznie w taki sposób, by gra barw neutralizowała niekorzystny efekt estetyczny ciasnego opięcia.

Spodnie damskie – Zabawa kolorami

Najbardziej eleganckie spodnie damskie, zgodnie z tym, co pisaliśmy wcześniej, są prawie wyłącznie czarne lub granatowe. Już jednak w segmencie casual i informal dowolność rośnie. W grę wchodzą praktycznie wszystkie barwy, łącznie z popielem, beżem czy odcieniami żółtego. Nie do końca wiadomo tylko, jak potraktować białe spodnie. Jakiś czas temu traktowaliśmy jako estetyczne niedociągnięcie bez względu na wszystko. Ale dziś dostępne w doskonale przygotowanym kroju i uszyte z perfekcyjnych materiałów. Coraz częściej i białe spodnie są traktowane przychylniej, do czego przyczynił się w zasadzie każdy producent. Który w tym przypadku postawił na naprawdę dobre materiały i większą staranność wykonania.

Na tym się jednak możliwości nie kończą, ponieważ spodnie damskie nie muszą być jednokolorowe. Każda hurtownia ma spory wybór wzorów z gradientami. A nawet wyraźnie odcinającymi się panelami kolorystycznymi i wstawkami. Najczęściej tego rodzaju spodnie nie będą traktowane jako ubiór nadający się choćby do pracy, jednak znów będzie to kwestia dość płynna. Z pewnością jedynie na nieformalne spotkania nadadzą się spodnie wiązane z boku albo rozcinane i z przetarciami lub dziurami. Dziś co prawda dress code niektórych firm jest rozluźniony na tyle, że można je włączyć nawet do szafy z odzieżą do biura. Jednak jest to w dalszym ciągu rozwiązanie awangardowe i raczej niemające szerszego poparcia.

Spodnie damskie – Moda się zmienia

Moda jednak się zmienia, zmieniają się zwyczaje i wykończenia. Czy to w kroju, czy kolorze. Stają się mniej lub bardziej popularne i akceptowalne w różnych sytuacjach. I to jest wystarczający powód, żeby kupić sobie kilka par spodni. Ale różnych – żeby nigdy nie było problemy ze złożeniem spójnej stylizacji ani z koszulką, ani z bluzką, ani z marynarką. Kilka par spodni w różnym wydaniu naprawdę na to pozwala. Wystarczy zobaczyć, jakie propozycje ma producent lub importer spodni damskich. Żeby przekonać się, że w czasie jednych zakupów można sobie zagwarantować powodzenie w tworzeniu kilkudziesięciu różnych aranżacji odzieżowych.

Zobacz również: Spódniczki damskie